Dosažení nového rekordu.

Region východní Evropy uzavřel finanční rok 2018/2019 na historických maximech. Tržby a investice do nákupu pohledávek vzrostly. Čím dál více jsou důležité zejména nákupy zajištěných portfolií nemovitostmi.

 • Nový rekord v tržbách.
  Tržby ve výši 203,2 mil. EUR překonaly předchozí rok o více než 10 procent a stanovily nový rekord.
   
 • Přínos velkého zisku.
  Stejně jako tržby, také zisk před zdaněním (EBT) dosáhl historického maxima regionu.
   
 • Investice opět vzrostly.
  Společnost EOS opět zvýšila investice do nesplácených úvěrů v regionu a rozšířila své nákupy pohledávek zajištěných nemovitostmi.

 

Jsme velmi hrdí na výsledek v regionu východní Evropy za uplynulý finanční rok. Tržby ve výši 203,2 mil. EUR překonaly předchozí rok o více než 10 procent. Zisk před zdaněním (EBT) byl také daleko nad úrovní předchozího roku. U obou KPI jsme dosáhli historicky nejvyšších hodnot v regionu.

Toto video poskytuje YouTube. Kliknutím na tlačítko Přijmout souhlasíte s tím, že YouTube nastaví soubory cookie na koncovém zařízení, které používáte, a tím v případě potřeby zpracuje osobní údaje. Další informace o nakládání s uživatelskými údaji naleznete v zásadách ochrany osobních údajů YouTube na adrese: https://policies.google.com/privacy?hl=cs

Přijmou
video_zoom_boxvideo_zoom_box
The EOS financial year 2018/19 in Eastern Europe.
potratitpotratit
The EOS financial year 2018/19 in Eastern Europe.

Odkup pohledávek a produktivita.

Důvody tohoto výjimečného vývoje se v jednotlivých zemích liší. V Rusku jsme byli schopni zvýšit výnosy výrazným zvýšením produktivity. Naproti tomu v Maďarsku a Polsku jsme zaznamenali výrazný nárůst příjmů z odkupu pohledávek. Opět jsme rozšířili svůj objem investic do portfolií nesplácených úvěrů. Zejména v Polsku a Chorvatsku, ale také v Rusku a na Slovensku, jsme výrazně překročili úroveň z předchozího roku. 

Navíc jsme byli schopni zvýšit naše investice do pohledávek zajištěných nemovitostmi. Značně jsme rozšířili potřebné struktury a doposud jsme je vytvořili v devíti zemích. V tomto segmentu se i nadále setkáváme s vynikajícími možnostmi růstu, a proto plánujeme rozšířit  nákupy nesplácených zajištěných úvěrů do všech zemí ve východní Evropě, kde společnost EOS působí. Přitom budeme využívat mezinárodní sítě EOS. Máme již významné know-how a zkušenosti s posuzováním a zpracováním zajištěných pohledávek v mnoha zemích. Tohoto faktu využijeme k vytvoření mezinárodních expertních týmů, které budeme moci využívat pro nové trhy.

Ve východní Evropě byly tržby a výnosy před zdaněním vyšší než kdykoli předtím.
Marwin Ramcke, člen představenstva skupiny EOS Group zodpovědný za region východní Evropy
Infographic EOS Group about revenue and investments in the fiscal year 2018/19.

Východní Evropa: Nové tržby a investice vzrostly.

Region východní Evropy dosáhl nového maxima: tržby v roce 2018/19 přesáhly úroveň 203,2 mil. EUR o více než deset procent.

EOS navíc opět zvýšila objem investic v regionu. Investice ve výši 141,5 mil. EUR do nezajištěných NPL byla o 32,5 mil. EUR vyšší než v předchozím roce. Společnost EOS investovala do zabezpečených portfolií nemovitostmi 97,1 milionu EUR, což je o 39 milionů EUR více než v roce 2017/18.
Cover EOS Annual Report 2018/19

EOS Annual Report 2018/19

Contact EOS

Daniel Schenk Senior PR Consultant bei EOS Holding GmbH

EOS in Germany

Daniel Schenk
Team Lead Corporate Communications German Market

Steindamm 91
20099 Hamburg
Germany

presse@eos-solutions.com

Spojte se s námi

EOS in Germany

Cornelia Claußen
Senior PR Consultant

Telefon: +49 40 2850 1222

presse@eos-solutions.com

Spojte se s námi

Photo Credits: Jann Klee